Kad Akademijos, Krakių, Šėtos ir Josvainių gimnazijos galėtų ramiai planuoti savo ateitį
Daugiausia diskusijų ir nerimo, dėl kai kurių gimnazijų išlikimo, kelia nustatytas mažiausias mokinių skaičius klasėje, kuris yra 21. Todėl vakar pasirašiau ant kolegos Gintauto Kindurio parengto įstatymo pakeitimo įstatymo projekto, kuriuo siūloma nustatyti pereinamąjį dviejų metų laikotarpį, kurį mokinių minimalus skaičius klasėse gali iki 20 procentų neatitikti Vyriausybės nustatytam dydžiui.
Kad Akademijos, Krakių, Šėtos ir Josvainių gimnazijos galėtų ramiai planuoti savo ateitį. Daugiausia diskusijų ir nerimo, dėl kai kurių gimnazijų išlikimo, kelia nustatytas mažiausias mokinių skaičius klasėje, kuris yra 21. Todėl vakar pasirašiau ant kolegos Gintauto Kindurio parengto įstatymo pakeitimo įstatymo projekto, kuriuo siūloma nustatyti pereinamąjį dviejų metų laikotarpį, kurį mokinių minimalus skaičius klasėse gali iki 20 procentų neatitikti Vyriausybės nustatytam dydžiui.
Kitą savaitę projektas bus Seimo darbotvarkėje. Jei Seimas patvirtins tokį pakeitimą, Lietuvoje galės veikti mokyklos, kurioms iki Vyriausybės nustatyto minimalaus mokinių skaičiaus klasėje trūksta kelių mokinių. Jau dabar girdime, kad Lietuvoje yra atvejų, kai mokyklose dėl kelių mokinių trūkumo minimalus mokinių skaičius klasėse nesusidarytų vienerius ar dvejus metus, o trečiaisiais metais mokinių skaičius atitiktų minimalų ar jį viršytų. Todėl šis projektas yra labai reikalingas.
2023 m. rugsėjo mėnesį Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Švietimo įstatymo kelių straipsnių pakeitimus, kuriais buvo nustatyta, kad Mokykla bendrojo ugdymo programas gali vykdyti, jeigu atitinka bendruosius kriterijus, o vienas iš kriterijų yra, kad mokinių skaičius klasėse atitinka leidžiamą mažiausią skaičių.
Siūlyk savo idėją Kėdainiams
KĖDAINIAI yra VISŲ, todėl kviečiame siūlyti idėjas Kėdainių miesto ir rajono ateičiai.